• IS Cover GFX copy
  • Ring Road cover
  • IS Cover GFX copy
  • Ring Road cover

Kuba Witek – RING ROAD: Dookoła Islandii na rowerze

3 dni

22.99 PLN

Wędrowałem po Islandii dość wygodnie - samochodem, autokarem, skorzystałem nawet z islandzkich linii lotniczych. Kuba Witek wybrał inny, trudniejszy sposób podróży. Jego rowerowa wyprawa to świadectwo mierzenia się ze specyficznym rodzajem samotności na wyspie, gdzie tylko natura od zawsze ustala rytm naszego życia, naszego przemierzania przestrzeni. Bezpretensjonalna sprawozdawczość to zaleta tej książki. "Ring Road" to prosta opowieść o doświadczaniu pięknej formy świata. O wyostrzonych zmysłach pozwalających chłonąć islandzkie piękno. Pośród kwitnącego łubinu, uśmiechów nieznajomych i własnych słabości, z którymi autor się zmierzył. O takiej Islandii chce się czytać. Chce się tam pojechać i ją poznać!

Jarosław Czechowicz, "Krytycznym okiem"

__________

Spędzamy wiele godzin w pracy, ciągle wśród ludzi, tych w realnym świecie i tych w wirtualnym.
Często mamy ochotę na ucieczkę. Podróż w nieznane. Nie często możemy sobie na nią pozwolić.

Ja wybrałem Islandię jako cel mojej podróży. Nie jest to koniec świata, ale wystarczająco daleko i inaczej niż zwykle. Lubię wyzwania, więc zdecydowałem się na objechanie wyspy na rowerze, kultową drogą numer 1 — Ring Road. Po drodze walczyłem z własnymi słabościami, poznawałem ludzi, zachwycałem się krajobrazem i poczuciem wolności.

Napisałem relację z podróży, która nie jest typowym przewodnikiem, zawiera jednak praktyczne porady dla tych, którzy zechcą pójść w moje ślady. Staram się inspirować, i to nie tylko doświadczonych rowerzystów — ja takim nie jestem.

Jeśli Twoim ograniczeniem, są np. finanse — moja książka podpowie Ci, jak niedrogo można samodzielnie zorganizować taką wyprawę.

Nie chcesz wyruszyć tak jak ja — samotnie, zabierz przyjaciół.
Świetnie jest pobyć trochę samemu, ale nawet w grupie, Islandia daje wrażenie odcięcia od cywilizacji.

Zanim wyruszysz, spójrz na Islandię moimi oczami. Moje doświadczenia nie zastąpią Ci własnych, ale mogą ustrzec przed wieloma prozaicznymi problemami. Jeśli jednak nie możesz się tam wybrać, poznasz przynajmniej namiastkę surowego piękna tego rejonu, które próbowałem przekazać słowem i obrazem.

Kuba Witek

__________

Data premiery 23.12.2016
Wydawnictwo Plac Wolności

Liczba stron: 180
Miękka oprawa

Patronaty medialne:

Poznaj Świat
BikeBoard
Rowertour
Iceland News Polska
Krytycznym Okiem

TRAILER: